Kemalpaşa Yiğitler Köyü- Piknik

 Gezmeyi tozmayı çok seven biri olmama rağmen piknik olayını sevmediğimi daha önce de yazmıştım. Sevmem için salatayla, bulaşıkla, tabak bardakla uğraşmamam, su, tuvalet sorunu yaşamamam vs. falan gerekiyor. 

Çok şükür kocam da öle piknik olayının müptelası biri değil, doğayla içiçe bir yerde bir köşede gözleme ayran içelim kafi bizim için. Ama Kumricik sanırım okul arkadaşlarından duymuş olacak ki geçenlerde bize ‘anne baba biz hiç pikliğe gitmedik’ dedi. O böyle söyleyince ana baba yüreği dayanır mı dayanmaz tabi. Geçen hafta sonunda üç aile olarak bir piklik organizasyonu yaptık ve Kemalpaşa Yiğitler Köyü’ne gittik. Daha önce ismini duyup hiç gitmediğim bir yerdi. Doğasına hayran kaldım dev ağaçların arasında akan bir derenin kenarına kurduk masamızı ve evet salata ile uğraştık, illa ki evde unuttuğumuz önemli şeyler oldu, önce sakinliğinden dolayı daha da hayran kaldığımız mekanda sonradan illa ki mangal kokuları birbirine karıştı, illaki çocuklar düştü bir yerleri incindi ağladı illa ki bulaşık sırası oldu gibi sıradan piklik halleri işte. 

En sevdiğim kısmı dört kadın çıktığımız doğa yürüyüşü idi. Ki hiç iyi trekking tecrübesi olmayan benim için çok maceralı bir yürüyüş oldu. Bir yandan kekik, kuzu kulağı, çiçek topladık bir yandan mis gibi doğayı ciğerlerimize çektik.  Kaybolmadık ama yolumuza çeşitli büyük engeller çıktı. Kendimi (göbeğimi) bir yandan fotoğraf makinamı kollamaya çalışmak zor oldu. Sağ salim kocalarımıza, çocuklarımıza kavuşunca derin bir oh! çektik 🙂

Çocuklarda gün boyu çok eğlendi, koştular, zıpladılar ara ara dereye ayaklarını soktular en eğlendikleri kısım da bu oldu galiba. 

Günün sonunda hepimiz, mangal kokusunu saç diplerimizde hissederek evin yolunu tuttuk. Kumrimin aklında kalmasın diye gittik, isterse yine gideriz ama herşey bir yana benim piklik konusundaki fikrimi değişmedi. Pikliğe gideceğime köyüme gider ceviz altında kurarım mangal masamı oh mis! 

Ve işte fotoğraflar…

Reklamlar

Kemalpaşa Yiğitler Köyü- Piknik” üzerine 4 yorum

  1. Doğayla, doğanın güzellikleriyle başbaşa olmak çok güzel. Piknik yapma olanağımız yoksa bir park bile işimizi görür; kuşlara, çiçeklere bakmakla içimizi doyumsuz bir mutluluk kaplar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s