Pembiş Kumri

Biz Meriç’in doktorunu değiştirdik. Aslında değiştirmek zorunda kaldık çünkü önceki doktorumuz tam gün yasası sebebiyle Devlet hastanesini tercih etti. Kendisini dün arayıp Meriç’in önceki dönemlere ait kayıtlarını almak istediğimi çünkü yeni doktorumuza vereceğimizi söylediğimde Muayenehanesini tekrar açma durumu olduğunu haber verdi. Yeni doktorumuzu ailecek çok (en çok da Meriç ) sevdiğimizden eski doktorumuzun verdiği bu haberi çok da sevinçle karşılamadım. Offf şimdi o eski dosyaları nasıl alırım, nasıl artık biz sana gelmicez, yeni doktorumuzu daha çok sevdik derim diye düşündüm sadece bu haber karşısında.

Nasıl sevmeyelim yeni doktorumuzu, bir kere çocuk ruhundan anlıyor, Meriç’e karşı çok ilgili.  Sadece sağlığıyla değil psikolojisi ile de hatta kıyafeti, saçı ile de  ayrı ayrı ilgilenmesi, tatlı tatlı ama ikna edici konuşup ağzından laf alışı beni kendisine hayran bıraktı. Eski doktorumuz evet iyi bir doktordu ama çocuk ruhundan çok da anlamıyordu, bazen yetişkin gibi davranmasını bekliyordu ya da bana öyle geliyordu.

Neyse Gevher hanım geçen defa kendisine ilk kez gittiğimizde, Meriç’in kilosunu ve boyunu yaşıtlarına göre biraz az bulmuştu. Meriç ile güzel güzel konuştu ve bizim Kumri de onun söylediklerini dinlemezmiş gibi yapsa da dinledi. Çok değil ama biraz yemesi arttı. Neyse iki haftada 500gr. almış. Buna en az bizim kadar sevindi sevgili doktorumuzda ki bizi ayrıca bu da sevindirdi. Kumri de mutlu oldu. Şimdi de doktorumuz dedi ki Meriç biliyor musun yemeğini, meyveni, cevizini, bademini yersen, sütünü içersen hem sağlıklı olursun hem de daha da güzel olursun. Yanakların pembe pembe olur gözlerin ışıl ışıl bakar dedi. Her gittiğimizde hediye de veriyor Gevher Hanım hediye boya kalemi olunca bizim minik ressam daha da seviniyor tabi.

Bir de bizim Kumri meğer süse, güzelliğe pek düşkünmüş bizim. Bunu da sabah anladık. Yataktan kalktı baktım yanağında yastığın izi çıkmış pespembe olmuş bi tarafı. Meriç’e ”Aaa Meriç görüyor musun yanağın pembe pembe olmuş” dedim. ”Anne bu kadar çabuk mu?” dedi. ”E akşam yemeğini yedin, sütünü güzelce içtin sanırım ondan” dedim. Hemen babasını kaldırıp pembiş yanağını gösterdi. 

Gel de ısırma o yanağı 🙂

Pembiş Kumri” üzerine 2 yorum

  1. Çok tatlı ya 🙂 Ama doktor konusunda üzüldüm, eşiniz açsın söylesin bari, erkekler bu konuda daha rahat oluyorlar, minik kumri’ye öpücükler 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s